• Súťaž v písaní na počítači

• Dňa 17. decembra sa konalo školské kolo súťaže v písaní na počítači. Súťažili žiaci 4. ročníka študijného odboru obchodná akadémia. Cieľom súťaže bolo preukázať návyky žiakov pri práci na počítačovej klávesnici všetkými desiatimi prstami hmatovou a dotykovou metódou. Dané zručnosti zvýšia budúcim absolventom šance uplatnenia sa na trhu práce a pri štúdiu na vysokých školách. Umiestnenie žiakov v súťaži, kde sa zohľadňovalo najrýchlejšie a najpresnejšie písanie bolo nasledovné: 1. miesto Sofia Kaufmanová, 2. miesto Denis Vaščák a na 3. mieste sa umiestnila Katarína Žáčeková.

Ing. Mária Šumichrastová

• Vianočná pošta pre seniorov

• V rámci projektu „Vianočná pošta pre seniorov“ sa žiaci našej školy už tretíkrát zapojili do Výzvy: Spravme Vianoce neznámym starkým! Vyrobili ručne vianočné pohľadnice pre 30 seniorov z domovov dôchodcov v Košiciach a vo Veľkom Mederi. Veríme, že im pohľadnice spravia radosť a budú pre nich nečakaným vianočným prekvapením.

Ďakujem všetkým zúčastneným žiakom za krásne pohľadnice, tiež pánovi majstrovi Ing. Svitkovi pri pomoci realizácie vianočnej pošty pre seniorov.

V Krupine, dňa 02.12.2021

• Aktivity Environ projektu

• V rámci nášho Environ projektu : „Vzdelávaním mladých ľudí prispejeme k zmene klímy  .“ (ClimaEdu).

Žiaci SOŠOaS Krupina, GAS Krupina, spoločne so žiakmi  Základnej školy J.C. Hronského,  dňa 15. 11. 2021vysádzali v parku základnej školy dreviny a rastliny na budovanie parkovej zelene školy.

• Ako sa pripojiť na video hodinu cez aplikáciu Zoom

• 1. Stiahnite si a nainštalujte aplikáciu ZOOM kliknutím na Váš typ zariadenia:

PC/Notebook (Windows/Mac)

Tablet/Mobilný telefón (Android)

Tablet/Mobilný telefón (iOS)

Prípadne navštívte túto stránku: https://zoom.us/support/download

2.  Keď už máte na svojom zariadení nainštalovanú aplikáciu ZOOM, spustite ju a nabehne vám okno kde máte na výber dva alebo tri možnosti podľa zariadenia, kliknite na "JOIN a MEETING". Ako prvé zadáte ID konferencie ktoré vám dá vyučujúci (toto ID by malo byť vždy rovnaké a bude spojené s daným vyučujúcim aj pri nasledujúcich hovoroch) ďalšia kolonka je meno pod ktorým vás bude vidieť učiteľ.

Následne sú tam ešte dve alebo tri možnosti podľa zariadenia:

- Remember my name for future meetings:  zapamätať moje meno pre dalšie stretnutia

- Do not connect to audio: nepoužívať zvuk

- Turn off my video: nepoužívat moju kameru

MENO:                           MEETING ID:                        HESLO:

Walter Pokorný             602 421 5680                        Walter

Ján Chovanec               591 933 6058                       Chovanec

Marek Janek                  694 899 9711                       Marek Janek

Anna Borbuliaková       897 310 6508                       Anna

Monika Ungvarská        999 968 3833                       Monika

Bohumila Balková         470 228 3085                       bonka

Alžbeta Ližbetínová      424 732 5312                       ALLI

Mária Šumichrastová    986 607 1573                       ubLe8L

Ekva Sopková                205 938 2439                       5qAqwL

Ľubica Prokajová           734 024 7284                       Lubina

Veronika Zeljenková      969 408 7451                       psychológ

Ľubica Janotová            591 933 6058                       Krupina

Ján Chovanec                655 120 4162                       Jan

Takto to vyzerá na počítači a notebooku:

Takto to vyzerá na mobilnom zariadení:

• Mobilní používatelia

• Milí mobilní používatelia,

Váš rozvrh si môžete skontrolovať aj na Vašom mobilnom zariadení. Ak máte iPad, iPhone alebo Android zariadenie, môžete si stiahnuť natívnu aplikáciu pre Vaše zariadenie.

Pre viac informácii, pozrite prosím mobile.edupage.org

• Rozvrhy a suplovanie

• Milí učitelia a študenti,

môžete si skontrolovať Váš rozvrh a aktuálne suplovanie. Stačí kliknúť na odkaz v hornej časti stránky.

• Vznik tejto www stránky

• Stránka našej školy je konečne na internete. Nájdete tu množstvo rôznych funkcií a zaujímavostí. Zoznamy žiakov, tried, učiteľov, rozvrhy, aktuálne suplovania a množstvo iných údajov.