• Exkurzia Continental Zvolen

• Dňa 17.2.2023 žiaci 1.ročníka odbor Mechanik strojov a zariadení spolu s majsterom OV Matúšom Výbochom, navštívili partnerskú firmu v duálnom vzdelávaní Continental Zvolen. Privítal ich a po firme sprevádzal p. Milan Bohuš , hlavný inštruktor Duálneho vzdelávania.

• Lyžiarsky kurz, Donovaly

• Šup, lyžiarske nohavice,

na chvíľu preč od lavice,

v zdravom tele zdravý duch,

pôjdeme na čerstvý vzduch.

Zlyžujeme Donovaly,

aby sme zdraví zostali.

Gymnázium aj SOŠka,

lyžovačka nepočká.

Celý týždeň na lyžiach,

z kopca nikto nemá strach.

Ubieha nám deň po dni,

lyžiari sme perfektní.

Odhodlania veľa máme,

po páde sa nevzdávame.

Aj keď sme popadali,

sme profesionáli.

Úžasní sme stále boli,

celé telo už nás bolí,

na seba sme hrdí všetci,

že sme zvládli super veci.

Dobre sme sa spolu mali,

ešte by sme lyžovali.

Šup, z lyžiarskych nohavíc,

vraciame sa do lavíc.

Baška Melichová

• dualne-vzdelavanie-v-odbore-krajcir-krajcirka

• Spoločnosť LIND MOBLER SLOVAKIA je stabilná a progresívne rastúca spoločnosť s dlhoročnou tradíciou v oblasti výroby čalúneného nábytku. Základom úspechu spoločnosti sú spokojní zamestnanci. Kvalifikovaní, pracovití, šikovní a dobre naladení, predovšetkým s chuťou pracovať a zlepšovať sa.

Spoločnosť LIND MOBLER SLOVAKIA, spolupracuje so SOŠOaS Krupina, na príprave kvalifikovaných pracovníkov v odbore krajčírka. Duálne vzdelávanie  prebieha od 2.ročníka v priestoroch  spoločnosti.

• Exkurzia na hydinovú farmu OVONA, spol. s r.o.

• Dňa 6.2.2023 sa žiaci 4.P, počte 4 žiaci, zúčastnili exkurzie na hydinovej farme OVONA v Krupine.

Žiakov sprevádzal majiteľ farmy pán Ing. Ľubomír Ukrop, urobil žiakom prednášku o chove nosníc, výber plemena, spôsob chovu, technológiu kŕmenia a odstraňovania trusu a popísal technologickú linku na zber, triedenie a balenie vajec. Previedol žiakov po farme a ukázal im jednotlivé kategórie nosníc a ich spôsob chovu.

Žiaci si mohli vyskúšať triedenie vajec.

V Krupine, dňa 13.2.2023                                                                                                                 Ing. Ján Svitka

• Pokračujeme v praxi v Kúpele Dudince, a. s.

• Dňa 1.2.2023 sme začali našu prax v Kúpele Dudince, a. s. www.kupeledudince.sk. Spolu tu budeme 9-krát, každé dva týždne po dva dni. V prvý deň nám ukázali priestory hotelov, kde sa čo nachádza a povedali nám ako to tam funguje. Po prehliadke sme išli do spoločenskej sály, kde sme utierali stoly, zábradlie, vysávali koberec – jednoducho pripravovali ju na spoločenskú udalosť. Nakoniec sme boli v knižnici, kde sme sa dozvedeli ešte viac o hoteloch patriacich do Kúpele Dudince, a. s.

Daniela Szabová, III.P